
Et skadet villsvin skal søndag ha gått til angrep på flere personer i og rundt Kungsbacka i Sverige.
Hendelsen omtales av SVT, som viser til informasjon fra både vitner, politi og jegere.
Det første nødvarselet kom på formiddagen, da en kvinne som var ute og luftet hunden skal ha hatt en dramatisk konfrontasjon med dyret.
Ifølge kvinnen forsøkte hun å varsle en annen turgåer, men i stedet skal villsvinet ha løpt rett mot henne og over den ene hunden. I panikk slapp hun båndet, og hunden stakk av. Dyret ble senere funnet igjen i sentrum av Kungsbacka og fremsto da uskadd.
Syklist kjørt i grøfta
Senere meldte også en syklist at han var blitt angrepet av det samme villsvinet. Ifølge opplysningene skal syklisten ha havnet i grøfta og pådratt seg en fingerskade som måtte behandles på legevakt.
Politiet ga jegere tillatelse til å avlive villsvinet dersom det ble lokalisert. Ettersøk ble iverksatt, men ble avsluttet utpå ettermiddagen uten resultat.
– Dyret snudde og gikk tilbake nordover mot skogsområdene. Det blødde fra nesepartiet og har trolig kollidert med et gjerde eller en annen hindring, sier jeger Osborn Stockelberg til SVT.
Ikke skadeskutt under jakt
Det pågikk jakt i Älvsåker-området samme dag, men ifølge jegeren var villsvinet ikke skadeskutt i forbindelse med jakt.
















